Yetişkinlerde alerji testi nasıl yapılır

Yetişkinlerde Alerji Testi Nasıl Yapılır?

Yetişkinlerde alerji testi nasıl yapılır

 

Alerji genellikle çocuklarda karşılaşılabilen bir durum olarak görülse de yetişkinlerde de oldukça fazla karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Genellikle çocukluk çağında kişinin hangi besine veya ortama alerjisinin olduğu bilindiğinden böyle bir algı doğmuştur. Fakat zaman içerisinde ortaya çıkan ve daha önceden farkına varılmayan alerjik durumların farkına sonradan varılabilir. Bu nedenle de yetişkinlerde de alerji testleri yapılmaktadır. En fazla merak edilenler arasında ise yetişkinlerde alerji testi nasıl yapılır olmaktadır.

Yetişkinlerde Alerji Testi Nasıl Yapılır Çeşitleri

Yetişkinlerde alerji testi nasıl yapılır sorusunun birden fazla çeşidi bulunur. Uzman alerji doktorlarımız bu konuda son model testleri ve yöntemleri kullanarak sizlere en doğru sonucu vereceklerdir. Kızarıklık, kaşınma, döküntü, şişlik vb. durumlar ile kendini belli eden farklı alerji çeşitleri mevcuttur. Alerjiye yol açan alerjenlerin saptanması için alerji testleri kan ve deri üzerinden yapılmaktadır. Bu iki metodun da kendi içinde alt dalları bulunur. Yetişkinlerde genellikle deri üzerinden alerji testi uygun görülmektedir. Bu test ile şüphe edilen alerjen derinin altına yerleştirilerek derinin vermiş olduğu etki gözlenir. Bu sayede kişinin alerji olduğu alerjen kolay bir şekilde saptanmış olunur. Bu yöntemin de kendi içinde farklı dalları bulunmaktadır.

Yetişkinlerde Deri Üzerinden Alerji Testi Nasıl Yapılır

Yetişkinlerde alerji testi nasıl yapılır, deri üzerinden yapılan birden fazla alerji testi mevcuttur. Alt dalları bulunan bu testin en fazla kullanılan türleri; Deri prick testi (prick epidermal test), Yama testi, İntradermal test ve son olarak kan testi yapılmaktadır. Uzman hekimlerimiz hastanın alerjisine bağlı olarak en uygun olan testi yapmakta ve bu sayede kişiyi en kısa sürede alerjisi bulunduğu maddeye karşı koruma altına almaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir