toz alerjisi tedavisi

Toz Alerjisi Tedavisi

Ülkemizde ve dünyada en yaygın alerji nedenlerinden birini ev tozlarının oluşturması toz alerjisi tedavisi ve alerjiye karşı alınacak önlemler ile ilgili arayışların artmasına yol açmaktadır. Toz kaynaklı alerjik hastalıkların tedavisinin en önemli noktası hastayı mümkün olduğunca ev tozuna maruz bırakmamaktır. Halılar akarlar için oldukça verimli yaşam alanları olduğundan malzeme çeşidine bakılmaksızın halı kullanılmaması alınacak önlemlerin başında gelmektedir. Halı yerine yüksek ısıda yıkanabilen kilimleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

Toz Alerjisi Tedavisi ve Temizleyiciler

 

Toz alerjisi tedavisi için hava temizleyici kullanmanın faydası bulunmamaktadır. Bunun nedeni akarların havada uzun süre kalamamasıdır. Halıların bulunduğu yerde süpürgeyle yıkanması da alerjik etkileri uzaklaştırmamanın yanı sıra nemli ortam seven akarlar için yaşam alanını daha uygun hale getirmektedir. Buharlı temizlik ise yüksek ısı kullanması sebebiyle akarları öldürerek uzaklaştırmada etkilidir ancak akarların dışkı parçalarını ortadan kaldırmamaktadır. Elektrik süpürgesini HEPA filtreli seçmek ev akarlarından korunmak için etkili temizlik yollarından biridir.

 

Toz Alerjisi Tedavisi İçin Kökten Çözüm Mümkün mü?

 

Toz alerjisi tedavisi için hem çocuk hem de yetişkin hastalarda evde alınacak önlemler tedavinin temelini oluşturmaktadır. Bu önlemlere ek olarak dil altı damla aşı tedavisi de hastalığın kökten çözümünde başarılı bir uygulamadır. Bu uygulama alerjik etkilere yol açan maddenin dil altından artan miktarlarda alınması şeklinde gerçekleştirilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir