ramazan ersoy 1

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy

Yetişkin Alerji Hastalıkları ve Astım Uzmanı

İç Hastalıkları Uzmanı

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy Kimdir

1975 yılında Çanakkale’de doğan ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Ege Üniversitesi İç Hastalıkları ve sonrasında Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Klinik İmmünoloji ve Alerjik Hastalıklar bölümlerinde ihtisaslarını tamamladı.

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy’un Eğitim Hayatı

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy 2005 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Kliniğinde çalıştı ve 2009 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Alerji ve Klinik İmmünoloji Kliniğinden uzmanlığını aldı. 4 yıl boyunca Ege Üniversitesi Alerji Kliniği Laboratuvar sorumluluğu yaptı. Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy 2007 yılında yaptığı Zeytin Poleni Tekli Duyarlı Hastalarda Allergoid İmmünoterapinin etkinliğini gösteren çalışması ile birincilik ödülü ve Lateks Alerjisi Tanısında Nazal Provokasyon Testi çalışması ile üçüncülük ödülü almıştır. 2016 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. olarak Alerjik Hastalıklar ile ilgili öğrencilere alerji hastalıkları ve astım konularında dersler vermiştir.

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy’un Çalışma Hayatı

2009 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmaya başlamıştır. Alerjik hastalıkların tanısı ve tedavisi için gerekli laboratuvarı kurmuştur. Dr. Ramazan Ersoy, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık 1200 hastaya alerji aşısı (immünoterapi) uygulamıştır. Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul’da en çok alerjik hastalıkların tanısının konulduğu ve tedavinin uygulandığı bir laboratuvar haline gelmiştir. 2016 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. olarak öğrencilere dersler vermiştir.

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy ve İstanbul Alerji

2016-2017 yılları arasında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Alerji Hastalıkları bölümünde çalışan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ersoy Şubat 2017 yılında İstanbul Alerji’nde çalışmaya başlamıştır. İstanbul Alerji’nin Türkiye’de alerjik hastalıkların ve astımın tanı ve tedavisinde önemli bir adres olmasını amaçlamaktadır.

Yrd. Doç. Dr Ramazan Ersoy, klinik tecrübe ve deneyimleri ile birlikte Türkiye’de alerjik hastalıklar ve astım hastalığının tanı ve tedavisinin gelişmesinde katkıda bulunmaya çalışmaktadır.