Kurdeşen, ciltte aniden kaşıntılı kızarıklar meydana gelmesiyle oluşmaktadır. Kaşıntılı kızarıklıklara neden olan kurdeşenin çocuğunuzu etkilememesi için teşhis önemlidir. Ancak doktora gitmeden önce verimli bir muayene geçirmek için yapılması gereken bazı hazırlıklar var. Bu makalemizde sizlere kurdeşen için doktora gitmeden yapmanız gerekenleri anlattık.

 

İstanbul Alerji Merkezi

Kurdeşen İçin Doktora Gitmeden Önce Neler Yapmalısınız?

Aileler genellikle çocuklarında kurdeşen görüldüğü zaman, aile hekimine gitmeye meyilli olurlar. Ancak kurdeşenin ilerlemesini ve tekrarlamasını önlemek için bir alerji uzmanına ya da dermatoloji uzmanına gitmelisiniz.

Siz ve doktorunuz için muayenenin verimli geçmesi açısından muayene öncesi yapmanız gereken bazı hazırlıklar var. İşte muayene öncesi hazır olmanız için yapmanız gerekenler;

-Belirtilerin ne zaman meydana geldiği ve ne kadar sürdüğünün listesini yapın,

-Vitaminler, bitkisel ilaçlar ya da takviyeler de dahil olmak üzere çocuğunuzun kullandığı tüm ilaçların listesini yapın,

-Doktorunuza soracağınız soruları muayene öncesinde not edin ki muayene sırasında unutulmasını engelleyin.

-Kurdeşenin altında yatan alerji olabileceği için alerji uzmanınız teşhis için deriden alerji testi yapabilir. Bu nedenle çocuğunuzun kullanmakta olduğu alerji ve öksürük ilaçlarını muayeneden 1 hafta öncesinde kesin.

-Önceden yapılmış olan test veya röntgen sonuçlarınızı yanınızda getirin.

Önemli Bilgi:

Çocuk Alerji Uzmanları (yeni adıyla Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı) doğumdan 18 yaşına kadar görülen astım ve alerjik hastalıklar konusunda özel eğitim alarak Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı diploması alan ve aynı zamanda da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan doktorlardır.