Kefir Alerjik Hastalıkları Önleyebilir

Alerjik hastalıkların artmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden bir tanesi de bağırrsak mikrobiyotasının bozulmasıdır. Özellikle gereksiz antibiyotik kullandığımızda faydalı mikroplarda ölmekte bu da immune sistemimizi bozarak alerjik hastalıkların artmasına katkı sağlamaktadır. Barsak mikrobiyotasını kuvetlendirmek için süt alerjisi olmayan çocuklara kefir içmelerini önerebiliriz. Çünkü kefir alerjik hastalıkları önleyebilir

Kefir doğal probiyotiktir

Antibiyotik kullanan çocuklara faydalı mikropları yerine koymak için kefir içmesi alerjik hastalıkların ortaya çıkmasını azaltabilir. Antibiyotik kullanan çocuklara günde bir bardak kefir içmesi antibiyotiklerin barsak florasını bozmasını engelleyebilir.

Süt Alerjisi olanlar kefir içmesin

Süt alerjisi olan çocuklara kefir içemez. Kefir de sütten yapılmaktadır.

Kefir alerjik hastalıkları tedavi etmez ancak alerjik hastalıkların gelişmesini engellemede faydalı olabilir. Sağlıklı çocuklara da kefir alışkanlığı kazandırmak barsak florasını kuvvetlendirerek bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir.

Çocuklar kefiri gündüz saatlerinde içsin

Çocuklara kefiri gece yatmadan değil de gündüz saatlerinde tavsiye etmek gerekiyor. Çünkü gece yatmadan içilen kefir reflüye neden olabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir