Gıda Alerjisi Belirtileri Nelerdir

Gıda Alerjisi Belirtileri Nelerdir

istanbul alerji merkezi

İstanbul Alerji Merkezi

Ciddi sonuçlar doğuran gıda alerjisi, yaşam kalitesinin düşüşüne neden olur. Özellikle çocuklarda sıkça görülen rahatsızlıklar arasında yer alan gıda alerjisi, belirli bir besine duyulan aşırı reaksiyon durumudur. Hasta, alerjisi olduğu besini tükettiği esnada yüz, vücut ve dudak çevresi gibi noktalarda kızarıklıklar yaşayabilir. Peki, tam olarak gıda alerjisi belirtileri nelerdir?

Hafif ve ağır olmak üzere değişen belirtiler arasındaki en tehlikelisi hiç şüphesiz ani ölümlerdir. Bunun yanı sıra kusma, kabızlık, şişkinlik, kanlı dışkılama, hırıltı ve nefes almada zorluk gibi belirtiler de yine gıda alerjisi belirtileri arasında yer alır.

Gıda Alerjisi Belirtileri İçin En Uygun Tedavi

İstanbul alerji merkezi olarak en iyi hizmeti sunuyor ve sağlığınıza kavuşmanız için çalışıyoruz. Uzman hekimlerimize sorularınızı sormak ve gıda alerjisi gibi sorun yaratan hastalıkların tedavisi adına bize başvurabilirsiniz. Gıda alerjisinde ikincil derece reaksiyonlar için ilaç tedavisine başvurulur. Belirtileri hafifletecek olan ilaçlar, hayat kalitesinin tekrardan yükseltilmesini sağlar. Ancak birincil derece reaksiyonlar, çok daha ciddi sonuçlar doğurduğundan ötürü acil servise başvurmayı gerektirebilir.

Olumsuzlukların yaşanmaması adına önceden tedbir almanız ve şüphelendiğiniz durum hakkında harekete geçmeniz önem taşır. Sadece gıda alerjisi için değil, kurdeşen, egzama, ilaç alerjisi ve alerjik rinit gibi alerji hastalıkları adına uzman hekimlerimize başvurabileceğinizi unutmayın. Yaşam kalitenizi yükseltecek olan tedaviler neticesinde çok daha sağlıklı günler geçirmeniz mümkün. Gıda alerjisi belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl olur, teşhis nasıl yapılır gibi tüm sorularınızı ve sağlık problemlerinizi uzman kadromuz ile paylaşabilirsiniz.

Gıda Alerjisinde Teşhisin Önemi

Her hastalıkta olduğu gibi gıda alerjisinde de teşhis aşamasının önemi epey büyüktür. Kişinin gıda alerjisi mi yoksa besin intoleransı mı yaşadığı bilinmelidir. Besin intoleransında hasta, daha hafif reaksiyonlar gösterir. Sindirim sistemi bozukluğu olarak da tanımlanabilen rahatsızlık, alerjiye oranla tehlikesizdir.

Gıda alerjisi belirtileri nelerdir gibi soruların yanı sıra teşhis nasıl yapılır ve tedavi nasıl olunur gibi sorular da hastalık açısından önem taşır. İstanbul alerji merkezi olarak tüm bu sorunlar karşısında yanınızda olduğumuzu unutmayın. Bizlere iletişim bölümünden ulaşabilir, internet sayfamızda yer alan online işlemler bölümü üzerinden randevu alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir