Egzamaya Ne İyi Gelir?

 

İstanbul Alerji Merkezi

Daha çok el ve ayak bölgelerinde görülen egzama vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilir. Bu gibi bir sorunlarla karşılaştığınızda egzamaya ne iyi gelir sorusunun cevabını bitkisel kürlerde bulabilirsiniz. Bitkisel kürler yardımıyla egzamadan kurtulmanız mümkün. Bitkisel ve ilaç tedavisi ile kısa sürede egzamadan kurtulmak için mutlaka güvenilir uzmanlardan destek almak gerekir.

Egzamaya Bitkisel Tedavi Yöntemi

Dut kurusu kürü egzama rahatsızlığınızdan sizleri ciddi oranda kurtarabilir. Bu nedenle elde edeceğiniz dut kurusu kürü ile kısa sürede siz de doğal tedavi yöntemini kullanarak egzamadan kurtulabilirsiniz. Sıcak dut kurusu kürü egzamaya oldukça iyi gelmektedir. Fakat sıcaklık düştükçe kürün fayda etme olasılığı da azalır. Bu sebeple dayanabileceğiniz en yüksek konuma getirin. Bu kürü üç veya dört kez uyguladıktan sonra egzama şikayetlerinizde ciddi bir azalış göreceğinizden emin olabilirsiniz. İyileşme gösterdiği takdirde kürü uygulamaktan vazgeçmeyin. Kürü ilgili bölgeye uygulamaya devam edin. Eğer bu kürü beş veya altı kere uyguladığınızda herhangi bir azalma görülmüyorsa egzamanın nedeni başka bir şey olabilir.

Egzamaya ne iyi gelir diye araştırma içindeyseniz egzama için birçok bitkisel çözüm var. Bunlardan biri de Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı ile egzamadan ciddi oranda kurtulabilirsiniz.  Hindistan cevizi yağının mikrop önleyici (antibakteriyel) ve aynı zamanda antioksidanlar barındırır. Hindistan cevizi yağı egzamaya iyi gelmenin yanında, cilt bakımı için de birebirdir. Cilt bakımı için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Egzamaya karşı yulaf tozu kullanabilirsiniz. İnce öğütülmüş yulaf yardımıyla egzama şikayetlerinizde ciddi oranda azalma görebilirsiniz. Bir küvet dolusu kadar su içerisine iki bardak yulaf tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonrasında en az 15-20 dakika boyunca küvetin içerisinde durun. Küvetten çıktıktan sonra havluyu vücudunuza ince – ince dokundurun ve böylece kurulanma işlemini gerçekleştirin. Bu sayede egzama şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz

Egzamadan Kurtulmak İçin Uzman Tavsiyelerine Kulan Verin

Egzamaya ne iyi gelir, sorusunda ilaç yöntemi ve bitkisel çözümlerle siz de çare bulabilirsiniz. Günümüzde uzmanlar tarafından bitkisel tedavilerin önemi de sıklıkla vurgulanmaktadır. Fakat bitkisel tedaviye başlamadan önce uzman kontrolü ve tavsiyeleri üzerine hareket etmek çok daha doğru olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir