Egzama Yayılır Mı?

Egzama Yayılır Mı?

istanbul alerji merkezi

Egzama hastalığı deride iltihaplanma şeklinde oluşan ve en çok görülen cilt hastalıklarındandır. Çocuklarda ve bebeklerde görülme oranı yetişkinlere göre daha fazladır. Deride kızarıklık, şişme, pullanma, kaşıntı, yanma şeklinde belirtileri oluşur. Tedavi edilmediğinde egzama yayılır mı sorusuna yayılabileceği yanıtı verilebilir.

Egzama ciddi bir rahatsızlık olmayıp tedavisi mümkündür. İlaç tedavisi, nemlendirici ve iyileştirici tedavi yöntemleri ile tedavi edilir. Ancak tedavide erken teşhis ve egzamanın sebebini saptamak da önemlidir. Zira alerji, stres ya da genetik faktörler de egzamada etkili olabilir.

Egzamanın sebebini saptamada alerji testlerinin önemi büyüktür. Yapılabilecek testler şöyledir:

  • Deri prick testi
  • Yama testi
  • Besin yükleme testleri
  • Metal alerji testleri
  • Serum alerji testleri

İstanbul Alerji Merkezi’nde tüm bu alerji testleri yapılabilmektedir. Böylece egzamanın alerji kaynaklı olup olmadığı saptanıp, buna göre bir tedavi yöntemi belirlenir. Egzama yayılır mı sorusunun cevabı yayılabileceği şeklinde olduğu için; erken teşhis ve doğru tedavi önemlidir.

İstanbul Egzama Merkezi’nde Egzama Tedavisi

İstanbul Alerji Merkezi bünyesinde kurulan Egzama Merkezi’nde alanında uzman doktorlar hizmet vermektedir. Çocuk alerji hastalıkları uzmanları ve yetişkin alerji hastalıkları uzmanları ile gerekli teşhis ve tedaviler titizlikle yapılmaktadır.

İstanbul Alerji Merkezi alerji hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir yapıda olduğu için; son ve gelişmiş tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Alerji testleri açısından da geniş imkanlar mevcuttur.

Özellikle çocuklarda egzamanın sonuçları ağır olabileceği, deride yayılabileceği, kalıcı izler bırakabileceği düşünüldüğünde çocuk alerji uzmanı tarafından yapılacak tedavinin önemi artmaktadır. Merkezimizdeki doktorlarımız alanında uzman olup; çocuk alerji hastalıkları merkezimiz ve egzama merkezimizde de hizmet vermektedir.

Web sitemiz üzerinden egzama konusunda tedavi yöntemleri, türleri, teşhisi gibi konularda bilgiye ulaşabilir, egzama yayılır mı gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca merkezlerimiz, bölümlerimiz ve doktorlarımız hakkında da ayrıntılı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

İstanbul Alerji merkezi 2016 yılının mart ayından itibaren hizmet vermekte olup; alerji hastalıkları konusunda uzmanlaşmış ve Avrupa standartlarına uygun bir yapıdadır. Web sitemiz üzerinden online randevu talebinde bulunmak için online işlemler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir