Egzama Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Egzama Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Egzama Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Egzama çocuklarda ve yetişkinlerde görülebilen bir cilt hastalığıdır. Vücudun belirli noktalarında görülen bu cilt rahatsızlığı kişinin yaşam kalitesini de olumsuz olarak etkiler. Daha çok kaşıntı ile başlar ve bu kaşıntı giderek artar. Çocuklarda kaşıntı oluştuğunda cilt daha çok hasar görür. Bunun önüne geçebilmek için kortizon içermeyen kremler tercih edilmelidir. Ayrıca egzama oluştuğu yerde ciltte kuruluk başlar. Bunun için bu kuruluğu yok etmek için de özel nemlendirici ürünler tercih edilmelidir. Tüm bunlara başlamadan önce mutlaka uzman hekim desteği alınması da gerekir. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Kaşıntı Nasıl Giderilir

Ciltte oluşan kaşıntı fazlalaştıkça cildin yapısı bozulmaya başlayacaktır. Kızarıklık oluşacak ve kişi bu durumdan olumsuz olarak etkilenecektir. Öncelikle cildin kuruluğunun giderilmesi için çalışma yapılması gerekir. Yünlü kıyafetlerden uzak durulması gerekir. Ayrıca ciltte oluşan mikropların önüne geçebilmek için de sık banyo yapılması gerekir. Banyo sırasında kullanılacak olan ürünlerin de cilde zarar verecek özellikte olmaması gerekir. Banyo sonrası ise özel nemlendirici ürünler kullanabilirsiniz. Kaşıntı strese bağlı olarak artacaktır. Stresten uzak bir yaşam sürmeye de özen göstermelisiniz. Çocuklarda mutlaka alerji testi yapılmalıdır. Daha çok gıda alerjisine bağlı olarak ortaya çıkan egzamada, alerji testi sonucuna göre tedaviye başlanılması gerekir.

Tedavi Süreci Nasıl Olur

Egzama kaşıntısına ne iyi gelir sıkça sorulan bir sorudur. Egzama tedavisinde mutlaka uzman hekim desteğinin alınması gerekir. Egzamaya neden olan etken maddelerin belirlenmesi ve bunlardan uzak durulması tedavi sürecinin hızlanmasına da yardımcı olur. Özellikle parfüm ve benzeri ürünler de egzamaya neden olabilir. Bunun için neden iyi bir şekilde belirlenir ise ileride de oluşabilecek risklerin önüne geçilmiş olur. Uzman hekimin önerdiği kremler ve ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Bu da tedavi sürecinin hızlanmasına yardımcı olacaktır. Egzama genetik olarak da ortaya çıkabilir. Bu durumda aile yapısının incelenip ona göre bir tedavi yönteminin belirlenmesi gerekir. Egzama daha çok el, ayak ve yüz kısmında görülmektedir. Bu süreç içerisinde kaşınmayı en aza indirmeniz tedavi süreci için de etkili olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir