Egzama En İyi Doktor

Egzama En İyi Doktor

Egzama En İyi Doktor

Kişilerin yaşam kalitesini olumsuz olarak etkileyen egzama mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde görülen bu hastalık türü vücudun belirli bir noktasında görülebilir. Genetik olduğu gibi sonradan da bu hastalık yaşanabilmektedir. Belirtileri cilt kuruluğu, kaşıntı ve kızarıklık olarak ortaya çıkar. Kaşınmaya bağlı olarak ciltte bozulmalar meydana gelir. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka uzman bir hekimden destek alınması gerekir. Egzama tedavisi uzmanlık isteyen bir konudur. Bundan dolayı alanında uzman bir hekimden destek alarak tedaviye başlanılması yararınıza olacaktır. Doktorun önereceği kremler ve ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Bu sayede tedavi sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir.

Egzama Tedavisi Nasıl Yapılır

Egzama tedavisi için önce teşhisin konması gerekir. İlgili alerji testi sonrası teşhis konulur ve egzamaya neden olan etken belirlenir. Etken olan şeylerin arasında birçok ürün bulunabilir. Çocuklarda gıdaya bağlı olabilir. Yetişkinlerde ise yaptıkları meslekten kaynaklı bir cilt kuruluğu olabilir. Bu durumlarda nemlendirici kremler tercih edilmelidir. Egzama rahatsızlığı olan birinin sık banyo yapması yararına olacaktır. Çünkü egzama oluşan alandaki mikroplar bu sayede temizlenebilecektir. Ayrıca banyo sırasında kimyasal içerikli şampuanlardan da uzak durulması gerekir. Doğal yani natürel şampuanlar tercih edilmelidir.

Doktor Hasta İlişkisi

Egzama tedavisinde en büyük sorunlardan biri kaşıntıdır. Kaşıntı giderek artar ve sizi olumsuz olarak etkiler. Ayrıca ilgili kızarıklık da kişiyi rahatsız edecektir. Görsel olarak da bu durumdan kurtulmak için kortizon içermeyen kremler tercih edilerek bölgeye uygulanmalıdır. Bu konuda doktorunuz ilaç tedavisine de başlayabilir. Bu durumda önerdiği tedaviler mutlaka düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Ayrıca egzama tedavisi doktor seçiminde de uzmanlığa göre yapmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede etkili bir sonuca ulaşım sağlanılabilir. Kıyafet seçiminde yünlü kıyafetlerden uzak durulması ve dar giysiler tercih edilmemesi gerekir. Kuruyan bölge düzenli olarak nemlendirilmelidir. Egzama olduğunuzda bölgeyi kaşımadan durmanız gerekir. Olabildiğince kaşımamalısınız. Kaşıdığınızda cildin yapısı bozulacak ve kızarıklıklar meydana gelebilecektir. Bu da egzama alanının büyümesine neden olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir