Egzama ve Cilt Hastalıkları

 

istanbul alerji merkezi

İstanbul Alerji Merkezi

 

Kaşıntı ve kızarıklık ile birlikte kendisini gösteren egzama, hayat kalitesini düşüren hastalıklar içerisinde görülür. Gün içerisinde sürekli olarak kaşınma halini ortaya çıkaran egzama cilt hastalıkları içerisinde de en sık görülen rahatsızlıklardan biri olarak bilinir. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülebilen egzamanın profesyonel bir hekim gözetiminde tedavi edilmesi gerekir. Bu aşamada kişinin beslenmesine ve kullandığı ürünlere dikkat etmesi de önemlidir.

Egzama Cilt Hastalıkları Nedenleri

Genetik olarak aktarılan, annede ve babada görülen çeşitli cilt hastalıkları, çocukta yaşanabilecek olan egzamaya kaynaklık edebilir. Bunun yanında çevresel faktörler de egzamaya neden olabilmektedir. Yanlış şampuan ve cilt ürünleri tüketimi ile egzama yaşanabilir. Aynı şekilde terleme, ev tozu, yünlü kıyafetler ve gıda alerjisi gibi faktörler de yine egzama cilt hastalıkları nedenleri arasında görülür.

Cildi kurutan şampuan ya da sabun gibi ürünler, ne yazık ki egzamanın yaşanmasına kaynaklık etmektedir. Yoğun bir kızarma ve kaşıntı ile kendisini gösterebilen hastalık, ayrıca hafif bir biçimde de ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca oda ısısının yüksek olmamasına da özen göstermelisiniz. Zira yüksek oda sıcaklıkları ve beraberinde gelen terleme, yine egzama nedenleri arasında görülebilir. Terleyen cilt, kuruyarak egzamanın oluşmasına ortam hazırlayabilir.

Egzama Teşhisi ve Tedavisi

Cilt yapısının egzama gibi rahatsızlıklara yatkın olması, özel bir bakım ve dikkat ister. Bu çerçevede kullanmanız gereken bakım ürünlerini doğru seçmeli, bu aşamada profesyonel bir desteğe başvurmalısınız. Zira bilinçsizce tüketilen ürünler neticesinde egzama rahatsızlığı çok daha ileri boyutlara ulaşabilir ve hayat kaliteniz düşebilir. Bu tarz bir duruma mahal vermemek adına bir an önce tanı ve tedavi işlemlerine geçmeniz gerekir.

İstanbul alerji merkezi olarak her daim en iyi hizmeti almanızı sağlıyor ve bu çerçevede alerjik hastalıklardan etkili bir biçimde kurtulmanız için çalışıyoruz. Egzama cilt hastalıkları gibi olumsuzluklardan kurtulmak adına bünyemizde yer alan uzman hekimlerimize danışabilir, profesyonel destek alabilirsiniz. İstanbul’un Ataşehir ve Nişantaşı bölgelerinde olmak üzere 2 farklı merkezimiz bulunmaktadır. İnternet sayfamızda bulunan online işlemler sekmesi üzerinden hemen randevu alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir