Egzama Belirtileri Nelerdir?

Egzama Belirtileri Nelerdir?

Egzama deride meydana gelen, derinin kurumasına yol açan, zaman zaman deri üzerinde kabarcıklara neden olan ve deride kaşıntı yapan bir çeşit alerjidir. Kişinin hayat standardını düşmesine neden olan bu rahatsızlık nedeni ile kişi dışarıdan gelecek zararlı mikroorganizmalara da açık hale gelmektedir. Deri üzerinde meydana gelen bu tahrip sonucu kişi bu bölgelerden kolay bir şekilde enfeksiyon kapabilir. Bu nedenle en erken zamanda tedavi uygulamak ve uygun ilacı kullanmak büyük önem taşımaktadır. Genellikle yüzde, ayaklarda, ellerde ve bacaklarda eklem yerlerinde bulunmaktadır. Çeşitleri olduğu gibi egzamanın farklı belirtileri de bulunmaktadır. Peki, egzama belirtileri nelerdir?

Egzamanın En Yaygın Görülen Belirtileri

Egzamanın tam olarak neden kaynaklandığı bilinmeyebilir. Fakat egzama belirtileri nelerdir konusunda çoğu araştırma yapılmış olunup, uzmanlarımız tarafından da bu başlık altında en yaygın görülen belirtiler sizler için sıralanmıştır;

  • Özelllikle küçük bebeklerde yanaklarda kızarıklık
  • Vücutta yaygın kuruluk
  • Bebeklerde kolların ve bacakların dış yüzeylerinde büyük çocuklarda eklem yerlerinde kaşıntılı kızarıklık olması
  • Boyunda, kulak arkasında kuruluk veya kaşıntılı kızarıklık

Egzama ile karşı karşıya olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu alerjik rahatsızlık çeşitli yollar ile azaltılabilmektedir. Bu ilaçlar, merhemleri ve çeşitli tedavi yöntemleri uyguladığınız sürece bu rahatsızlıktan mümkün olduğu kadar az etkilenir ve sosyal hayatınıza da bu oranda az yansıtabilirsiniz.

Egzama Belirtileri Nelerdir ve Tedavisinde Uygulanılan Yöntemler

Profesyonel uzmanlarımız egzama belirtileri nelerdir şikâyetlerinizi dinledikten sonra sizlere uygun olan alerji testini uygularlar. Birtakım testlerden sonra kesin olarak egzama nedeni belirlenebilir ve ardından yine size özel olan tedavi yöntemine geçilir. Bu tedavi yöntemlerinde en çok nemlendiriciler, merhemler, antibiyotik kremler, steroid kremler rol oynamaktadır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir