D Vitamini Ve Egzama

Cildin kaşınması, kızarıklık, ciltte şişme ve cilt dökülmeleri egzamanın belirtileri arasında gösteriliyor. Eğer çocuklarınızın cildinde bu şikâyetler varsa bunun öncelikle nedenini ve etken olan sebeplerini belirlemelisiniz. Bunun için uzman doktora giderek gerekli alerji testlerini yaptırarak çocuklarınızdaki bu şikayetlerin neden olduğunu ve nelerin tetiklediğini kısa sürede öğrenebilirsiniz. Özellikle beş yaşının altında çocuklarda bu sorunlar genellikle besin alerjisi olarak görülürken beş yaşının üzerindeki çocuk ve yetişkinlerde daha farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Uzmanlar çocuklarda D vitamini ve egzama faktörünün birbiri ile ilişkili olduğunu söylemekte ve bu konuda aileleri uyarmaktadır.

Egzama Belirtileri Ve Tedavisi

Cildinizde kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunlar oluşuyorsa bunun nedeni egzama olabilir. Günümüzde birçok kişide olabilecek bu rahatsızlık cilt rahatsızlığı olarak görülmektedir. Egzama belirtileri ve nedenlerini bildiğiniz sürece bu sorun sizin için dert olmaktan çıkacaktır. Özellikle küçük çocuklarda D vitamini eksikliği ya da besin alerjisi gibi nedenler egzamaya neden olabilmektedir. Egzama belirtileri arasında en çok dikkate çeken kaşıntı, kızarıklık, ciltte dökülme, kabarıklık gibi birçok belirti mevcuttur. Siz de bunlardan birinin kendinizde ya da çocuğunuzda olduğunu düşünüyorsanız, D vitamini ve egzama arasındaki ilişkiyi sorarak cilt rahatsızlıklarına çözüm bulabilirsiniz. Birçok kişi farklı nedenlere bağlı olarak cilt rahatsızlığı problemi ile uğraşırken tedavi yolları ile bu sorundan kurtulmaktadır.

D Vitamini Eksikliği Egzamaya Neden Oluyor Mu?

Eğer çocuğunuzda egzama belirtilerine rastlıyorsanız, mutlaka uzman doktordan destek alarak çözüm bulabilir ve tedavi için adım atabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ve testler sonrasında uzmanlar çocuklarda D vitamini eksikliğinin egzamaya neden olabileceği uyarısını yapmaktadır. Siz de D vitamini eksikliği olduğunu biliyor ve bunu yapılan testlerle görmüşseniz uzman tavsiyesi ile çocuğunuza D vitamini takviyesi yapabilirsiniz. D vitamini ve egzama konusunda yapılan araştırmalar egzamanın D vitamini eksikliğinden kaynaklandığını gösteriyor. Cilt yapısının bozulması nedeni ile ciltte dökülme, kaşıntı ya da kabarcıklar oluşuyorsa uzman desteği ve tavsiyesi ile D vitamini takviyesi yaparak çocuklarınızın bu konuda destek almasını sağlayabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir