çocuklarda alerji testi

Çocuklarda Alerji Testi

çocuklarda alerji testiÇocuklarda alerji testi, çocuğunuzda görmüş olduğunuz belirtiler sonucunda yaptırmanız gereken bir testtir. Bu noktada alerji testleri hakkında kafanızda sorular oluşabilir. Kaç yaşında yapılmalı? Nasıl yapılıyor? Ciltten mi yoksa kandan mı yapılmalı? Çocuğumun canı acıyacak mı? Gibi sorular sorulması normaldir. Bizlerde sizleri aydınlatmak için bu yazımızı yazmış bulunuyoruz.

Çocuklarda Alerji Testi Nerede Yapılmalı

Çocuklarda alerji testi mutlaka çocuk alerji merkezlerinden yer alan çocuk alerji uzmanı veya bu sorumluluğa bağlı olan hemşire tarafından yapılmalıdır. Bir testi alerji uzmanının yapmasının önemi, alerji testinin tek başına bir sonuç vermemesinden kaynaklanır. Bu noktada uzmanlar alerji testlerinde doğru teknikleri kullanan, doğru alerjenlerle testi yapan ve değerlendirmeleri bu sonuçlara göre yapan işinin uzmanı kişilerdir. Farklı farklı branşlar testi yapmaya meyilli olmakta fakat işin uzmanı olmadıklarından dolayı yanlış sonuçlar doğurarak çocukların hayatını riske atmaktadırlar. Bu sebeple testi mutlaka çocuk alerji uzmanına yaptırmalısınız.

Çocuklarda Alerji Testi- Deri Testi Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Deriden uygulanan ve alerjinin var olup olmadığını belirleyen çocuklarda alerji testi deri testidir. Uygulaması süre sürer, güvenilirdir ve sonuçlarının da güvenilir olması sebebi ile ebeveynler tarafından en çok tercih edilmekte olan tanı yöntemidir. Çocuk alerji testini uygulamak için öncelikle belirtilerin ve şikayetlerin alerjik bir rahatsızlığı düşündürmesi gerekir. Alerjik nezle, astım, ürtiker, egzama, kurdeşen, dabaz, besin alerjisi veya arı alerjisi gibi.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir