Besin Alerjisi Değerleri

istanbul alerji merkezi

Genetik kodlar ile aktarılan alerji temelli hastalıklar, doğru tanı ve tedavi sonrasında günlük hayatı etkilemez. Ancak yanlış alınan kararlar ve elbette alerjiye karşı harekete geçmemek, çeşitli olumsuzlukların yaşanmasına neden olur. Özellikle besin alerjisi gibi tehlikeli hastalıklar, ani ölüme kadar varan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle belirtiler gözlemlenmeli ve buna göre tedavi uygulanmalıdır. Hastalığın tanısı içinse başvurulabilecek yöntemler bulunmaktadır. Örneğin besin alerjisi değerleri, kan testi yoluyla belirlenerek kişinin hastalığına teşhis konulabilir.

Besin Alerjisi Değerleri Nasıl Ölçülür

Çocuk yaşta belirtileri gözlemlenebilen besin alerjisi, birden fazla metot ile teşhis edilebilir. Teşhis yöntemleri arasında bulunan kan testi, hasta kişiden alınan kan örneği sonrasında antikor sayımı ile gerçekleşir. E(IgE) olarak bilinen antikorların miktarı kontrol edilerek hastalık adına neler yapılabileceği planlanır. Ayrıca elde edilecek sonuç ile çocuğunuzun hangi besinlere reaksiyon gösterdiğini de bulmak mümkündür.

Besin alerjisi değerleri ölçülürken testin kalitesi, alınan kanın miktarı ve ölçüm yapılan cihazın kalitesi gibi değişken faktörler bulunur. Bundan dolayı doktorunuz size farklı teşhis yöntemleri de önerebilir. Örneğin deri testi, çocuğunuzun hangi besinlere karşı alerjisi olduğunu bulmada profesyonel bir yöntemdir. Gıdaların konsantre edilmiş hali deri üzerine damlatılır ve ardından bu bölgeye sivri bir cisim batırılır. Eğer çocuğunuzun söz konusu gıdaya alerjisi var ise konsantre damlasının bulunduğu bölge kızarmaya başlar. Dünyada alerji testlerinde en son nokta olan alerjen kompanentleri testi Türkiye’de 300 alerjen olarak İstanbul Alerji Merkezi’nde ilk defa bakılmaya başlanmıştır.

Uzman Hekimlerimize Danışın

İstanbul alerji merkezi olarak besin alerjisi, ilaç alerjisi, egzama ve kurdeşen gibi daha pek çok konu hakkında uzman desteği sunmaktayız. Profesyonel hekimlerimiz sayesinde hem sizin sağlığınız hem de çocuğunuzun sağlığı emin ellerde. Uzman kadromuz, teşhis aşamasında olduğu gibi tedavi sürecinde de yanınızda. Üstelik astım merkezi gibi gelişmiş bölümlerimiz neticesinde kısa sürede sonuca ulaşmanız da mümkündür.

İstanbul / Ataşehir ve İstanbul / Nişantaşı olmak üzere 2 farklı merkezimiz bulunmakta. Besin alerjisi değerleri açısından ölçüm yapmak istiyor ya da diğer hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sayfamızda bulunan online işlemler bölümü üzerinden randevu alarak uzman hekimlerimize de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir