Besin Alerjisi Belirtileri Ne Kadar Sürer?

Besin Alerjisi Belirtileri Ne Kadar Sürer?

İstanbul Alerji Merkezi olarak her daim sizin sağlığınız için çalışıyoruz. Bize alerjik reaksiyonlar ve rahatsızlıklar hakkında danışan hastalarımıza en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En sık karşılaştığımız alerji türlerinden biri de besin alerjileri. Çocuklarda çok sık görülen besin alerjilerinde teşhis en önemli aşamalardan. Peki besin alerjisi belirtileri nelerdir ve besin alerjisi belirtileri ne kadar sürer?Besin alerjisi belirtileri kendini dil ve yüzde şişmeden kaşıntı ve kızarıklığa hatta ateşlenme ve baygınlığa kadar birçok farklı şekilde gösterebilir. Bu belirtilerden vücutta şişme genelde besin tüketildikten hemen sonra gerçekleşir ancak diğer belirtiler için birkaç saatten birkaç güne kadar bir süre geçmesi gerekebilir. Ancak besin alerjisinden şüphe duyduğunuz anda ilgili doktorlarımıza danışmanız en doğru hareket olacaktır.

Birincil Derece Besin Alerjisi Belirtileri Ne Kadar Sürer?

Merkezimizde her gün birçok farklı çeşit alerji ile karşılaşmaktayız. Bunların en tehlikelileri ise birincil derece alerjik reaksiyonlar. Peki bunlara nasıl müdahale edilmelidir ve birincil derece besin alerjisi belirtileri ne kadar sürer? Eğer birincil dereceden besin alerjisinden şüpheleniyorsanız mutlaka doktorlarımıza danışmanız gerekir. Zira bu alerjiler kusma, baygınlık hatta ani ölümlere dahi sebep olabilir. Bu sebeple özellikle   alerji testleri yaptırarak kişinin neye alerjisi olduğu saptanıp alerjik besine karşı diyet yapılması faydalıdır.

Çocuklarda Besin Alerjisi Belirtileri Ne Kadar Sürer?

Merkezimizde besin alerjisini en yaygın gördüğümüz grup çocuklar. Çocuklarda besin alerjisi belirtileri ne kadar sürer sorusunun ise net bir cevabı yok. Bazı alerji türleri erken düzelirken bazı ciddi alerjiler uzun sürebilir ve bazı besin alerjileri de ömür boyu sürebilmektedir. Eğer siz de çocuğunuzda besin  alerjisi kaynaklı olduğunu düşündüğünüz bir rahatsızlık gözlemliyorsanız hekimlerimize her daim danışabileceğinizi unutmayın.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir