Besin Alerjisi Olan Çocuklara Ek Gıdalar Nasıl Başlanmalıdır

Bebeklerde Gıda Alerjisi

Bebeklerin doğumundan sonra en fazla dikkat edilecek konulardan birisi de beslenmeleridir. Birçok bebekte anne sütü başta olmak üzere çeşitli gıdalara karşı alerjiler olabilmektedir. Bu konuda bebeklerde gıda alerjisi oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu konuda belirtilerin görülmesi ile mutlaka alerjinin nedeni ve kaynağının bulunması gerekmektedir. Bunun bulunması ile alakalı olarak da İstanbul Alerji Merkezi olarak sizlere oldukça başarılı bir hizmet sunabilmekteyiz.

Bebeklerde Gıda Alerjisi Belirtileri

Yaşanacak alerji durumunda bebeklerde çok farklı tepkiler olabilmektedir. Ciltte lekeler ve diğer farklı belirtiler ile gıdaya karşı bir alerji olduğu görülebilmektedir. Ancak bebeklerde gıda alerjisi konusunda kesin bir tanı konulması çeşitli testler ile mümkün olabilmektedir. Bu testlerin yapılması konusunda kurumumuzda çok sayıda gelişmiş cihaz ve konusunda uzman olan hekimler ile gerekli testlerin yapılması mümkün olmaktadır. Bu şekilde bebeklerin hangi besinlere karşı alerjisi olduğunun bulunması mümkün olabilmektedir.

Bebeklerde Gıda Alerjisi Tedavisi

Alerji konusunda bir tedavinin uygulanması için öncelikle alerjinin neden kaynaklandığının bilinmesi gerekmektedir. İlk olarak besinden uzak durulması ve vücudun verdiği tepkinin normale getirilmesi sağlanmalıdır. Sonrasında ise gerekli tedavi uygulanabilmektedir. Bu konuda bebeklerde gıda alerjisi ve bunun neden kaynaklandığının kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Yapılacak testler ile bebeklerdeki alerjinin gıda kaynaklı olduğu ve bunun hangi tür gıdalardan kaynaklandığı belirlenmesi oldukça önemli ve gerekli bir konudur.

2 cevaplar
  1. NURDAN
    NURDAN says:

    MERHABA,
    7 AYLIK OÜÜLUMDA SÜT ALERJİSİ VAR SÜT ALERJİSİ OLDUĞU İÇİN ETTE YEMİYORUM, ACABA CİĞER DE ÇAPRAZ REAKSİYON OLUŞTURUR MU?

    Cevapla

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir