anafilaksi

Bebeklerde Alerji Testi

Günümüzde giderek yaygınlaşmakta olan alerjik hastalıklar artık oldukça küçük yaşlara kadar inmiş durumda. Hatta birçok bebek daha dünyaya doğduğu anda alerjik reaksiyonlara maruz bir şekilde yaşantısını sürdürüyor. Bu sebeple bebeklerde alerji testi oldukça hassas uygulamalar bütünü olarak dikkat çekiyor. 2 aylıktan itibaren bebeklerde alerji testi yaptırmak mümkün. Çünkü anne sütünden kaynaklanan bir takım alerjik reaksiyonlar bebekleri zor durumda bırakabiliyor, egzama gibi hastalıklar ortaya çıkabiliyor.

 

Bebeklerde Alerji Testi ve Çeşitleri

 

Bebeklerde özellikle besin alerjisi dediğimiz alerji türü ön plana çıkıyor. Egzama şeklinde kendisini göstermekte olan bu alerjiler için test yapmak son derece önemli. Bebeklerde alerji testi besin alerjilerini %100 bir şekilde ortaya koyabiliyor. Bunun neticesinde teşhis ve tanı konulabiliyor. Astım ve alerji için de yine 1 yaşından büyük olan bebeklerde test uygulanabiliyor. Ancak doğru tanının konulabilmesi için genellikle 2 yaşın beklenmesi gerekiyor.

 

Bebeklerde Alerji Testi ve Kan Alma Uygulamaları

 

12 aylık bebekler için dil ile ilgili olan alerjiler test yöntemi ile tespit edilebiliyor. Fakat bebekler adına en uygun olan alerji testleri genellikle kan alma şeklinde gerçekleştiriliyor. Bebeklerde alerji testi içerisinde yer alan kan alma uygulamaları doğduğu andan itibaren yapılabiliyor. Böylelikle maksimum yarım saat içerisinde alerji testinin sonuçları öğrenilerek gerekli müdahaleler ve tedavi yöntemleri belirleniyor. Bu noktada kurumumuz oldukça modern test teknikleri geliştirerek bebeklerinizin alerjik durumları hakkında sizi bilgilendiriyor.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir