bebeklerde alerji nasıl anlaşılır

Bebeklerde Alerji Nasıl Anlaşılır

Alerji, yetişkinlerle birlikte bebeklerde de görülen bir durumdur. Hatta bebeklerde vücut direnci daha gelişmemiş olduğu için alerjiler daha çabuk kendini belli eder. Peki bebeklerde alerji nasıl anlaşılır? Öncelikle bebeklerde en sık rastlanan alerji türleri besin alerjisi ve egzama alerjileridir. Bunlar genellikle bir aylıktan itibaren kendini göstermeye başlar. Neyden kaynaklandığı konusunda net bir cevap vermek imkansızdır. Bu durum bebekten bebeğe değişkenlik gösterir.

 

Bebeklerde Alerji Nasıl Anlaşılır ve Neler Alerjiye Sebep Olur?

 

Bebeklerde karşılaşılan alerjilerin tek sebebi anne sütü dahi olabilir. Bu da demektir ki sadece anne sütü alan bir bebekte dahi alerji ortaya çıkabilir. Annenin yediği besinler süte karışarak bebeğe ulaştığı için bebeğin vücudu tepki verebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan bebeklerde alerji nasıl anlaşılır? Bunun belirtileri daha çok isilik, kızarıklık, yüzde şişme, gaz oluşumu, midede şişme gibi şekillerde ortaya çıkabilir. Yine burunda tıkanıklık, ishal, kabızlık, kurdeşen ve kusma da bebeklerde alerji belirtilerindendir.

 

Bebeklerde Alerji Nasıl Anlaşılır ve Tedavi Yöntemi Nedir?

 

Bebeklerde alerji nasıl a1nlaşılır sorusuyla birlikte en önemli konu bebeğin neye alerjisi olduğudur. Bu noktada özellikle yumurta, süt, büyükbaş hayvan ürünleri, fıstık, ceviz gibi kuruyemişlere karşı alerji oluştuğu gözlemlenmektedir. En uygun tedavi de annenin bebekte alerjiye sebep elen besinlerden uzak durmasıdır. Eğer mama kullanıyor ise çoğu zaman mamanın markası değiştirilir. Oranı azaltılır. Uzman doktorlarımız gereken uyarı ve tedavileri gerçekleştirecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir