bebeklerde alerji belirtileri

Bebeklerde Alerji Belirtileri

İnsan vücudunda farklı besinlerin tüketilmesi yoluyla oluşabilecek alerjiler birçok farklı etki gösterirken belirtileri değişiklik içermektedir. Özellikle besin alerjileri ile ilgili belirtiler bebeklerde çok daha yoğun bir şekilde görülebilir. Bu nedenle besin alerjilerinde bebeklerde alerji belirtileri görüldüğünde hızlı bir şekilde hekime başvurulmalıdır. Bu alerji belirtilerinin görülmesi için bebeklerin anne sütüyle beslenmeye devam etmeleri gerekmektedir. Çünkü alerjenler bebeğe anne sütü üzerinden geçiş yapabilirler.

 

Bebeklerde Alerji Belirtileri Nasıl Ortaya Çıkar?

 

Çok küçük çağdaki bebeklerde besin alerjisi oluşması ile birlikte belirli etkiler ortaya koymaktadır. Bu noktada bebeklerde alerji belirtileri ortaya çıktığında genellikle ağız etrafında oluşan kızarıklıklar, egzama belirtileri, öksürük, burun akıntısı, kabızlık ve ağrılar gibi etkiler gösterebilir. Bu gibi etkiler ortaya çıktığında bebeklerin ilerleyen çağlardan başka besinlere karşıda alerji gösterme ihtimalini belirtmektedir. Bu neden ile bebeklerde gerekli incelemelerin yapılarak alerji tanılarının konulması için merkezimize başvurabilirsiniz.

 

Bebeklerde Alerji Belirtileri Sonrası Ne Yapılmalı?

 

Özellikle anne sütüyle birlikte beslenen çağda bebeklerde alerji belirtileri besin alerjisi sonrasında net olarak ortaya çıkmaktadır. Bu noktada uzmanlar tarafından besin alerjisi tespiti koyulması sonrasında annelerin diyet yapması gerekebilir. Merkezimiz tarafından bebeklerde oluşan alerji durumları ile ilgili nitelikli çözümler sağlamak amacıyla çocuk alerji uzmanları tarafından hizmet sunulmaktadır. Bu hizmetin kaliteli bir şekilde verilmesi için alerjik hastalıklar konusunda uzmanlık sağlamış hekimler bünyemizde bulunmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir