Alerjiye İyi Gelen Bitkiler ve Kürleri!

Alerjiye İyi Gelen Bitkiler ve Kürleri!

istanbul alerji merkezi

Çeşitli sebeplerle ortaya çıktığı görülen rahatsızlıklardan biri de alerji olacaktır. Gerek tüketilen besinler gerekse de çevresel faktörler bu noktada uyaran görevi görürken kişiler çözüm arayışına yönelmektedir. Bu noktada ise alerjiye iyi gelen bitkiler merak edilenler arasında yer almaktadır. O halde bu kapsamda sizlere ilk olarak ısırgan otunu örnek verebiliriz. Kaynamış su içerisine attığınız ısırgan otunu su içerisinde yaklaşık 3 dakikalık süreyle kaynattıktan sonra ocaktan alır, ılımasının ardından düzenli bir şekilde tüketirseniz faydasını göreceğinize emin olabilirsiniz. Keçiboynuzuyla hazırlayacağınız kürün de bu noktada yararını görebileceksiniz. Bunun için kaynattığınız ardından da soğuttuğunuz bu kürü içmeniz yeterli olacaktır.

Alerjiye İyi Gelen Bitkiler Lavanta İle Adaçayını İşaret Ediyor!

Lavantanın alerjiye iyi gelen bitkiler arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Daha çok toza alerjisi olanların yanında yer alan bu bitki için kürünüz, kurutulmuş 1 tatlı kaşıklık lavantanın kaynatılması şeklindedir. Yararını göreceğiniz bir diğer bitki adaçayıdır. Bu ölçüde 1 tatlı kaşıklık adaçayını kaynatmanız ardından gargara yapmanız ancak yutmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Alerjiye İyi Gelen Bitkiler İle Korunmak Mümkün!

Alerjiye iyi gelen bitkiler kapsamında dikkat çeken bir bitki de andız olacaktır. Bu bitkinin çiçeğiyle kökü bu noktada kişilerin yardımına koşacaktır. Papatyayı da bu noktada listenize ekleyebilirsiniz. Öyle ki antibiyotik açısından baş sıralarda yerini alabilen bu bitki vücutta yer alan mikroorganizmaları canlandırmaktadır. Bir diğer bitki civanperçemi olacaktır. Huş adı ile bilinen ağacın yapraklarıyla tomurcukları da bu sorun ile mücadelenizde yardımcı rol oynar. Zira bu noktada dikkat edilmesi gereken husus huş ağacı tomurcuklarının Nisan’da toplanıp tüketilmesidir. Söz konusu bitkilerle fayda görebilseniz dahi uzman doktorlarımıza görünmeniz alacağınız önlemler ve tedavi açısından daha doğru olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir