Alerjiye Bitkisel Çözüm Var Mı?

Alerjiye Bitkisel Çözüm Var Mı?

Alerjiye Bitkisel Çözüm Var Mı?

Bağışıklık sisteminin bir takım tetikleyici faktörlere karşı verdiği tepkiler olarak kısaltılabilecek olan alerji, yaygın olarak yaşanabilmektedir. Bağışıklık sisteminin aşırı duyarlı olması durumunda genel olarak zararsız olabilecek maddelere tepkiler verilmektedir. Bu tehditlerden korunabilmek adına vücut, antikorlar üretmektedir. Alerji her insanda farklı belirtilere yol açabilmektedir. En yaygın belirtileri ise gözlerde sulanma, kızarıklık, burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı yahut egzama şeklinde sıralanabilmektedir. Uzmanlar tarafından alerji testi yapıldıktan sonra önerilen alerji tedavileri için birçok medikal ve alternatif tıp yöntemi mevcuttur. Alerjiye bitkisel çözüm de üretildiğinden ötürü medikal yöntemlerin yanı sıra, bitkisel çözümlere de başvurabilirsiniz.

Alerjiye Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Bu noktada tavsiye edilebilecek birçok besin, bitkisel ilaç, şifalı yağlar, sebze ve meyve, doğal çaylar ve alerjiye bitkisel çözüm bulunmaktadır. Ancak önerilen her maddenin mutlak suretle doğal olması gerekmektedir. Alerjik reaksiyonlar için önerilen en meşhur çözümlerden biri olan bal, gün içerisinde yeterli düzeyde tüketildiğinde, alerjik reaksiyonların azaltılmasına ve bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

En Bilinen Alerjiye Bitkisel Çözüm Önerileri

Öte yandan alerjiye bitkisel çözüm önerileri şöyle sıralanabilir; Yeşil çay, ekinezya ve nane çayı… Bu çayları, içeriğinde bulunan antioksidanlar ve sakinleştirici etkilerinden dolayı alerji belirtilerinin hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardır alternatif tıpta kullanılan ve alerji tedavisi için de son derece yaygın başvurulan maddelerden bir tanesi de elma sirkesidir. Sirke, müköz üretiminin azaltılmasında etkili rol oynamaktadır. Neticede hapşırma ve burun akıntısı gibi faktörleri en aza indirmektedir. Bunların dışında ısırgan otu, bitkisel yağlar, C vitamini bakımından zengin besinler tüketilebilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir