Alerjik rinit yani alerjik nezle belirtileri var ve alerjik rinitin olup olmadığını kesinleştirmek için doktora girmeye karar vermişsek doktora giderken nasıl hazırlık yapılacağını sizler için yazdık. Bu yazımızı okuduktan sonra size çok fazla faydası olacaktır.

 

İstanbul Alerji Merkezi

Alerjik Rinit için Çocuk Alerji Uzmanı

Çocuk alerji uzmanları alerjik rinit teşhisinde çok deneyimli ve bu konuda özel eğitim alan aynı zamanda çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olan doktorlardır. Bu nedenle mümkünse çocuk alerji uzmanına gidilmesinde fayda vardır.

Alerjik Rinit için Doktora Giderken Yapılmış Tetkiklerinizi Getirin

Alerjik rinit belirtisi için çocuk alerji uzmanına giderken mutlaka daha once yapılmış tetkiklerinizi çekilmiş röntgenlerinizi götürmenizde fayda var. Çünkü daha once yapılmış olan tetkiklerin boşu boşuna yeniden yapılması engellenmiş olur

Doktora Gitmeden bir Hafta Öncesinde Bazı İlaçları Kesin

Alerjik rinit için doktora gitmeye karar vermişseniz ve mümkünse ağızdan alınan alerji ilaçları, öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları, antihistaminiklerin kesilmesi gerekir. Çünkü alerjik rinit teşhisi için alerji testi gerekeceği için bu ilaçalr da alerji testinin sonuçlarını etkileyeceği için 1 hafta öncesinde bu ilaçalrın kesilmesi gerekir. Burun spreyleri ve nefes açıcı spreyler alerji testini etkilemez. Kesilmesine gerek yoktur. Antibiotik kullanıyorsanız kesmenize gerek yoktur.

Aç Kalmaya Gerek Yoktur

Alerjik rinit teşhisi için gereken tetkikler için genellikle aç kalmaya gerek yoktur. Bu nednele kahvaltı yaparak gelinmesinde fayda vardır.

Sorularınızı Not Alarak Gelin

Alerjik rinit teşhisi için doktora giderken kafanıdaki soruları bir yere not alabilirsiniz. Aksi tatirde muayene sonrası sorularınızı unutmuş olarak eve gelebilirsiniz.

Sonuç olarak;

-Alerjik rinit teşhisi için doktora gitmeye karar vermişseniz daha önceki tetkikleri ve röntgenleri yanınızda getirin. Kullandığınız ilaçları yanınızda getiriniz

-Doktora gitmeye karar vermişseniz 1 hafta öncesinde alerji ilaçları, öksürürük ve soğuk algınlığı ilaçlarını kesmeniz gerekir

-Açlık gerekmediği için sabah kahvaltı yaparak gelebilirsiniz.

-Soracağınız notları not ederek geliniz

Önemli Bilgi

Çocuk Alerji uzmanları (yeni adıyla Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı) doğumdan 18 yaşına kadar görülen alerjik rinit ve alerjik hastalıklar konusunda özel eğitim alarak Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı diploması alan ve aynı zamanda da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan doktorlardır.