SONBAHARDA ALERJİLERİNİZ NE DURUMDA?

Alerjik Bronşit Belirtileri

Alerjik bronşit belirtileri hırıltılı ses, öksürük, yorgunluk olarak ortaya çıkmaktadır. Alerjik bronşit kısa dönemli olur ve mevsimsel bağışıklık sisteminin tepkisidir. Genel belirtisi nefes darlığıdır. Hareketliyken ya da egzersiz yaparken bu hastalığı hissetmeniz mümkündür.

Alerjik Bronşit Belirtileri ve Nedenleri

Alerjik bronşit belirtileri arasında göğüs yarası, göğüs ağrısı, baş ağrısı bulunmaktadır. Hastalığın ilerlemesi durumunda kronik obstrüktif akciğer hastalığı ya da amfizem oluşabilir. Bu nedenle dikkatli olmak gerekir. Kalıtsal olan bu hastalık kişiden kişiye değişim göstermektedir. Bağışıklık sistemi tepkisi olan alerjik bronşit çevresel alerjenler, ilaç alerjisi, yemek alerjisi sonucu görülmektedir. Çevresel alerjenler; toz, hava kirliliği, küf, sigara duman, kimyasal maddeler, hayvan döküntüleridir. Bazı kişiler ilaçlara alerjik tepkiler verebilir. Bazı tür yemek ve içecekler ise nefes alamama problemleri yaratabilir.

Alerjik Bronşit Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik bronşit belirtileri arasında burun akıntısı, hapşırma, göz kızarması, dudaklarda şişme, deride mavi ya da gri görünümler bulunmaktadır.  Bitkisel çaylar içerek hafifletebilirsiniz. Doktor kontrolünde alerji ilaçlar kullanarak bu hastalıktan korunabilirsiniz. Doğru ilacın kullanımı ciddi sorunlar oluşmaması için oldukça önemlidir. Bu nedenle en kısa sürede doktorunuza danışabilirsiniz. Ayrıca vücudun neye alerjisi olduğunun farkına vardıktan sonra o maddelerden uzak durmaya özen gösterebilirsiniz. Nefes almakta zorlanıyorsanız ve alerjik bronşit belirtilerine sahipseniz zaman kaybetmeden teşhis için doktora görünebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir