SONBAHARDA ALERJİLERİNİZ NE DURUMDA?

Alerjik Astıma Ne İyi Gelir?

İnsanlarda pek çok farklı dış etmene karşı vücut tepki göstermekte ve alerjiler oluşmaktadır. Bazı gıdalar, hava şartları, zararlı maddeler ya da canlılara karşı alerjik reaksiyonlar oluşabilmektedir. Bu alerjik reaksiyonlar sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklardan birisi alerjik astımdır. Özellikle nefes yolu ile ortaya çıkmakta olan alerjik astıma ne iyi gelir sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Her on kişiden birinde görülen bu rahatsızlık mikrobik maddelerin nefes yolu ile solunum sisteminde sorun oluşturması şeklinde kendisini göstermektedir.

Alerjik Astım Belirtileri

Alerjik astıma ne iyi gelir sorusunun cevabına ulaşabilmek için öncelikle neden kaynaklandığı bilinmesi gerekmektedir. Astım hastalığı genel olarak nefes alış verişinde güçlük, sürekli olarak öksürme ve hırıltılı şekilde nefes alma belirtileri ile kendisini göstermektedir. Ev akarları, tozlar ve benzeri pek çok dış etmen alerjik astıma neden olabilmektedir. Özellikle gece ya da sabaha yakın saatlerde uykudan uyandırabilecek kadar etkili öksürük olarak kendisini gösterebilmektedir.

Alerjik Astım Tedavisi

Alerjik astım için ilaç tedavisi ve solunumu rahatlatabilecek uygulanmaktadır. Alerjik astıma ne iyi gelir denildiğinde ise özellikle akarların neden olduğu durumlarda ortamdaki bu zararlı canlılardan kurtulmak gerekmektedir. Halı ve benzeri akar yuvalarını ortamdan uzak tutmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra temizlik malzemelerinde hassas bir seçim yapmak önem taşımaktadır. Pek çok kişi tarafından uygulanmakta olan ortam nemlendirme az da olsa etkili olabilmekte ancak bu konuda dikkat edilmesi gerekmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir