Alerjik Astım Tedavisi

Şehir hayatının getirdiği olumsuzluklar arasında bulunan alerjik astım, son yıllarda epey artan bir sorun olarak görülmektedir. Kişinin nefes almada zorluk yaşamasına neden olan hastalık, ne yazık ki hayat kalitesini düşürmektedir. Ancak son yıllarda gelişen tıp sektörü, alerjik astım tedavisi konusunda ilerleme kaydetmiştir. Günümüzde uzman hekim ışığında göreceğiniz tedavi sayesinde hayat kalitenizde düşüş yaşamadan yaşamanızı sürdürmeniz mümkündür. Tedaviye geçmeden önce ise elbette doğru teşhis ve tanı işlemlerinin yapılması gerekir.

Alerjik Astım Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle astım rahatsızlığını tetikleyen unsurların bilinmesi önemlidir. Özellikle kedi – köpek tüyü, polenler ve ev tozu gibi faktörler, hastalığın artmasına yol açabilir. Bu tarz bir duruma mahal vermemek adına önleyici bir tedavi benimsenebilmektedir. Gerekli ilaçlar tüketilerek önlem alınabilir. Ancak alerjik astım tedavisi, uzman bir hekim gözetiminde uygulanmalıdır.

Rahatlatıcı olarak da anılan tedavinin yanı sıra ayrıca iyileştirici olarak nitelendirilen tedavi yöntemi de yine uygulanabilir tedaviler arasında yer alır. Özellikle astımın akciğerlerde oluşturduğu hasarı tedavi etmek adına uygulanan iyileştirici tedavi, rahatlatıcı astım tedavisi ile birlikte uygulanabilmektedir. Kortizondan dolayı kimi hastalar astım ilaçlarından çekinebilmektedir. Bu tarz bir durumda hekiminize danışarak aklınızdaki soruları giderebilirsiniz. Genel olarak az miktarda kortizon içeren ilaçlar, insan sağlığını iyileştirecek şekilde geliştirilir.

Yetişkinler tarafından tercih edilen alerji aşısı da yine uygulanabilir tedaviler arasında yer alır. Günümüzde polen ya da ev tozu gibi faktörlerden kaçınmaz neredeyse imkansıza yakındır. Bundan dolayı olası alerjik faktörlerden etkilenmemek adına aşı olabilir ve kendinizi koruyabilirsiniz. Ancak buradaki korumanın astımı tetikleyici etmenlerden korunmak anlamına geldiği unutulmamalıdır.

Profesyonel Destek ile Yanınızdayız

İstanbul alerji merkezi olarak daha sağlıklı günler geçirmeniz için çalışıyor ve uzman kadromuz ile uygun tedavilere kolayca ulaşmanızı sağlıyoruz. Hem çocuklar hem de yetişkinler açısından profesyonel destek sunan kadromuzdan faydalanabilirsiniz.

İstanbul / Nişantaşı ve İstanbul / Ataşehir olmak üzere 2 farklı noktada hizmet vermekteyiz. Bize ulaşmak için internet sayfamızda bulunan iletişim bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Alerjik astım tedavisi görmek ya da diğer hizmetlerimizden faydalanmak adına internet sayfamızda yer alan online işlemler sekmesinden randevu alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir