Alerjik Astım Tedavisi Ne Zaman Başlamalıdır?

Alerjik Astım Tedavisi Ne Zaman Başlamalıdır?

Pek çok kişi hakkında kabaca bilgi sahibi olduğu alerjik astım rahatsızlığının kendisinde de bulunduğu düşündüğü zamanda hemen alerjik astım tedavisi üzerine bilgiler almaya çalışıyor. Oysa öncelikle bu rahatsızlığın kesin bir teşhis olarak konulmasının beklenmesi gerekir. Daha çok bahar ve yaz mevsimlerinde ortaya çıkan alerjik astım hemen hemen her 4 kişiden birinin karşılaştığı bir problem olmaktadır. Bizler tüm uzman doktorlarımızla birlikte kurumumuz içerisinde sizlerin alerjik astım probleminize sahip olup olmadığınıza kesin teşhis koymak üzere ilk aşamada çalışmalarımızı kapıyoruz.

Alerjik Astım Tedavisi Hangi Durumlarda Gerekli Olur?

Kurumumuz tarafından size alerjik astım tanısı konulduğu durumlarda artık alerjik astım tedavisi gerekli hale gelmiştir. Belirtiler arasında astımın en tipik özelliklerinden olan kuru öksürük, nefes darlığı, hırıltılı bir şekilde nefes alıp verme, göğüste meydana gelen sıkışma hissi gibi sorunlar bulunabilir. Astım tanısının kesin bir şekilde koyulmasını sağlayan en önemli özelliklerden olan bu belirtilerin tekrarlayıcı özellik göstermesi, gece ve sabah saatlerinde ortaya çıkıyor olması, bazı alerjen maddelere duyulan duyarlılık sonucunda meydana gelmesi gerekir. Bizler detaylı hasta öyküsünü dikkate alıp muayene bulguları ve solunum fonksiyon testleri ile kesin teşhislerin konulmasını sağlıyoruz.

Alerjik Astım Tedavisi ve Alınacak Önlemler

Tedavi için hastanın alerjiye dayalı rahatsızlığından gelen şikayetlerini mümkün oranda azaltan tedavilerin yapılması ve önlemlerin alınması gerekir. Uzun süreli olarak bilinen bu tedavilerde sprey veya toz şeklindeki ilaçlarla büyük ilerlemeler kaydedebiliyor. Ancak alerjik astım tedavisi kapsamlı olarak yapılmak istendiğinde mutlaka bu durumun başka önlemlerle de desteklenmesi gerekiyor. Bunlar arasında alerjiye sebep olan unsurların ortadan kaldırılması, yaşam alanlarının sürekli olarak temiz ve havalandırılmış bir şekilde tutulması şeklinde hassas bir hayat tarzına adapte olunması gerekli hale geliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir