Alerjik Astım Tedavi Edilmezse Ne Olur?

 

istanbul alerji merkezi

Alerjik astım özellikle çocukluk döneminde çok sık görülen bir hastalıktır. Alerjik astım solunum yollarını doğrudan etkileyen bir hastalıktır. Alerjik astımın nefes darlığı, öksürük, boğazlarda oluşan iltihap kaynaklı ateş gibi sık tekrar eden atakları vardır. Alerjik astım tedavi edilmezse ne olur sorusu özellikle çocuklar açısından çok önemli bir sorudur.

Alerjik astım doğrudan solunum yollarında hasara yol açan bir hastalık olduğundan tedavi edilmediğinde akciğerlerde kalıcı hasarlara yol açabilir. Zatüre gibi ciddi hastalıklara yol açabilen 18 yaşına kadar görülen alerjik astım tedavisi Çocuk İmmünoloji Alerji ve Astım uzmanı tarafından yapılmalıdır. Yetişkinlerde ise Yetişkin Alerji ve Astım uzmanları tedaviyi uygulamalıdır.

Alerjik Astım Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Alerjik astım konusunda modern tıp alerji uzmanlığının odak alındığı gelişmiş tedavi yöntemleri sunmaktadır. Alerjik astım tedavisinde hastalığın ataklarını geçiştirmeye yönelik ilaçlar değil alerjiye karşı bağışıklık sağlayacak özel tedavi yöntemleri Astım Merkezimizde uygulanıyor. Alerjik astım tedavisinde alerji ve astım uzmanlarımız gelişmiş alerji ve astım tedavilerini ileri teknoloji tedavi yönetmeleri ile sunuyor.

Alerjik astım tedavisinde en önemli aşama alerjik astıma neden olan alerjen durumların tespit edilmesidir. Kan testleri, kişiye özel kontroller ile alerjik durum tespit edildikten sonra alerji uzmanlığı odaklı tedavi uygulanır. Astım Merkezimiz alerjik astım tedavisinde gelişmiş donanım ile modern tedavi çözümleri sunar. Alerjik astım tedavi edilmezse ne olur diye düşünmeden ilk belirtilerde mutlaka doğru tedavi sunacak alerji uzmanlarına başvurulmalıdır.

 Çocuklarda Alerjik Astım Nasıl Anlaşılır?

Alerjik astım sorunu olan çocuklar belli atmosferlerde aynı biyolojik sorunları yaşarlar. Burun tıkanması, öksürük, nefes almada güçlük gibi sorunları tetikleyen alerjik ortam her oluştuğunda çocuklar aynı atakları yaşarlar. Bu atakları polenler de tetikleyebilir havadaki toz da tetikleyebilir.

Çocuklarda alerjik astım tedavi edilmezse ne olur sorusunun yanıtı maalesef kötü sonuçlar doğuracağıdır. Genellikle yaşanan talihsiz bir durum olan çocukların enfeksiyondan bu tür rahatsızlıklar geçirdiğini sanıp sürekli antibiyotik kullanmaktır. Çocuğunuz sıklıkla solunum yoları rahatsızlıkları geçiriyorsa alerjik kaynaklı olabilir. Kliniğimizin çocuk alerji uzmanlarına başvurarak geçici değil kalıcı olarak çocuğunuzun tedavi olmasını sağlayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir