alerjik rinit

Alerjik Astım Tamamen Geçer Mi?

 

istanbul_alerji_merkezi_web_resimleri (119)

İstanbul Alerji Merkezi

 

Alerjik astım çocuklarda ilk belirtilerini 3 yaş sürecinde gösterir. Anne ve babaların doktorlarla sıklıkla sorduğu alerjik astım geçer mi sorusunun yanıtı doğru tedavi yöntemlerinin bilinmesini gerektirir. Toplumda çocuklukta yaşanan alerjik astımın büyüdükçe geçeceği gibi bir yanılgı hâkimdir. Çocukluk sürecinden sonra astımın iyileştiği görülse de bu geçicicidir.

Alerjik astım 6 yaşından sonra iyileşme gösterebilir ancak 18 yaş ve 30’lu yaşlarda alerjik astım tekrar ortaya çıkabilir. Alerjik astım alerji devam ettiği sürece devam edecektir. Bu nedenle alerjik astım tedavisinde en etkili yöntem alerjiye yönelik tedavinin yapılmasıdır. İstanbul Alerji Kliniği Astım Merkezimizde alerjik astım tedavisinde hastalığı baskılayacak tedaviyi ortadan kaldırmayan tedaviler yerine alerjiye yönelik etkili tedaviler uygulanmaktadır.

Alerjik Astımda En Etkili Tedavi Nedir

Alerjik astım tedavisinde kortizonlu astım ilaçları alerjik astımı baskılayan ortadan kaldırmayan tedavi yöntemleridir. Tüm dünyada yapılan araştırmalar gösteriyor ki alerjik astım tedavisinde en etkili yöntem alerjiye yönelik aşı tedavisidir. Astım ataklarını önlemeye yönelik baskılayıcı tedavi yerine alerjik sorunları ortadan kaldıracak tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.

Alerjik astım atakları yaşayan çocuklar ve yetişkinlerde en çok merak edilen soru alerjik astım tamamen geçer mi sorusudur. Bu soruya evet cevabı verebilmek için çocuk alerji immünoloji ve astım uzmanı ya da yetişkin alerji ve astım uzmanı tarafından doğru tedavinin uygulanması gerekir. Astım Merkezimizde alerjik astım uzmanları alerjik astım alanındaki son gelişmelerin ışığında tedavi imkanları sunmaktadır.

Alerjik Astım Tedavisinde Alerji Aşı Tedavisi

Alerjik astım tedavisinde tüm dünyada en etkili ve güvenilir yöntem olarak aşı tedavisi kabul edilmektedir. Alerjik astım aşı tedavisinde amaç alerjik astıma neden olan alerjik maddelere karşı vücudun reaksiyon vermesini önlemektir. Alerjik astımda geliştirilmiş en etkili tedavi yöntem aşı tedavisi ve alerjiye karşı alınacak çevresel önlemlerdir.

Bağışıklık sisteminin alerjiye karşı güçlenmesini sağlayan aşı tedavisi alerji uzmanları tarafından uygulanır. Alerjik astım tamamen geçer mi sorusunu yanıtlarken alerjinin ortadan kaldırılmasına odaklanmak gerekir. Astım merkezimizde alerjiyi kontrol altına almak için alerjik astımda aşı tedavisi uygulanmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir