Alerjik Astım Öksürük Yapar Mı?

 

istanbul alerji merkezi

İstanbul Alerji Merkezi

 

Alerjik astım özellikle bahar ve aylarında görülen havadaki alerjenlere burun ve solunum yollarının verdiği anormal tepkidir. İstemsiz olarak oluşan bu tepkide nefes alma zorluğu ataklar halinde yaşanır. Alerjik astım öksürük yapar mı ya da alerjik astım neden öksürük yapar gibi soruları yanıtlarken alerjinin neden olduğu astım sürecini anlamalıyız.

Alerjik astımda yaşanan astım nöbetlerinde kuru ve zorlayıcı öksürük krizleri meydana gelir. Astım atağı yaşanmadan önce öksürük krizi başlar. Aslında bu durum solunum yollarının meydana gelen alerji durumuna verdiği tepkidir. Nefes alırken boğaza ilerleyen alerjenlerin dışarı atılması için şiddetli öksürük meydana gelir. Alerjik astım öksürükleri yaşam kalitesini olumsuz etkileyen doğru tedaviyle geçebilecek öksürüklerdir.

Alerjik Astım Öksürükleri Nasıl Geçer?

Alerjik astım öksürüklerinin geçmesi için alerjik astımın doğru şekilde tedavi edilmesi gerekir. Alerjik astım tedavisinde alerji uzmanlığı odaklı tedavi etkili olmaktadır. Astım Merkezimizde alerjik astım tedavisi Alerjen komponentlerine dayalı alerji aşısı ile yapılmaktadır.

Alerjik astım öksürüklerinin geçmesi için öze astım alerjisine engel olacak özel tedavi uygulanmalıdır. Alerjik astım öksürük yapar mı sorusunun cevabını verirken alerjik astım öksürük krizlerinin çok şiddetli olabileceğini de belirtmek gerek. Çocuklarda ve yetişkinlerde alerjik astım öksürük nöbetleri şiddetli olabilir. Astım merkezimizde çocuk alerji uzmanları ve yetişkin alerji uzmanları alerjik astım kaynaklı öksürük krizlerinin geçmesi için özel tedavi uygulamaktadır.

Alerjik Astım Öksürükleri Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Alerjik astım öksürükleri kuru öksürük şeklinde oluşur ve solunum yollarını tahriş eder. Alerjik astım öksürükleri tedavi edilmezse bu tahrişlerden kaynaklı enfeksiyon ve oral kanama gibi problemler yaşanabilir. Ayrıca alerjik astım öksürükleri uykuda bile kişiyi rahatsız edebilir, tüm yaşam kalitesini düşürür.

Alerjik astım öksürükleri bebeklerde ve çocuklarda ciddi sorunlara yol açmadan önce mutlaka tedavi edilmelidir. Alerjik astım öksürük yapar mı diye soruyorsanız ve bu tür öksürük sorunları yaşanıyorsa mutlaka uzman tedavisine başvurmalısınız. Astım Merkezimizde alerjik astım tedavisi gelişmiş yöntemlerle alanında uzman doktorlar tarafından yapılıyor. Alerjik astım tedavisi doğru yöntemlerle yapılırsa alerjik astım öksürükleri geçecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir