Alerjik Astım İlaçları Hakkında

Alerjik Astım İlaçları Hakkında

Alerjik astım ilaçları alerjik astım sorunu olan kişiler için önerilen ilaçları ifade eder. Bazı alerjik hastalıklarda sürekli ilaç kullanımı söz konusudur. Bazılarında uzun süreli ilaç tedavisine devam edilir. Akciğerlerde hasarlı bronş oluşumu gözlenirse ilaç tedavisine başvurulur. Bu tedaviye başlandığında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaz. Astım ilaçları ancak yüksek dozlarda bazı yan etkiler göstermektedir. Bu yan etkiler kalp çarpıntısı, ellerin titremesi gibi belirtilerle kendini gösterir. Çözümü ilaçların dozunu azaltmak olacaktır. Çocuklarda 10 yaş altı için hazne kullanımı yan etkileri azaltan bir yöntemdir. Bu nedenle doğrudan sıkmak yerine hazne kullanımı tercih edilmelidir. Ayrıca astım ilaçları kemiklere zarar vermeyeceği gibi bağımlılık yapan ilaçlar da değildir. Konunun detaylarını uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Alerjik Astım İlaçları ve Önlemler

Alerjik astım ilaçları kullanımı tek başına iyileştirici değildir. Çünkü alerjiye neden olan sebepler ortadan kalkmadan alerjinin iyileşmesi söz konusu değildir. Alerjiye neden olan etken polenler olabilir. Bu durumda kişinin polene alerjisi varsa polenden uzak durması beklenir. Özellikle bahar aylarında daha dikkatli olmalıdır. Bazı kişilerde ve özellikle çocuklarda halı tozu alerji sebebi olabilir. Böyle durumlarda halılar kaldırılabilir veya tüyleri dökülen halılardan kaçınmak gerekir. Bunlar alerjiyi olumsuz etkileyen tozların çıktığın ortamlardır. Bunların dışında tetikleyici etkenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar da sigara, ağır parfüm ve benzeri kimyasallardan uzak durulması gerekir. Gerekli şartları oluşturmadan ilaçlardan destek beklemek yeterli değildir ve etkili de olmayacaktır.

Alerjik Astım İlaçları Uzman Kontrolü

Alerjik astım ilaçları genelde çocuk ve yetişkinlerde farklı sonuçlar doğurabilir. Aslen hiçbiri zararlı değildir. Ama doz aşımlarında yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu durumda bize ulaşarak uzmanlarımızdan sorununuz ile ilgili destek alabilirsiniz. Genel kanıya göre yan etkiler ortaya çıktığında ilaç dozlarını düşürmek gerekiyor. Konunun detayları hakkında uzmanlarımızdan randevu alarak bilgi edinebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir