Alerjik Astım Bulaşıcı Mıdır?

 

istanbul alerji merkezi

İstanbul Alerji Merkezi

Alerjik astımda hastalığı yaşayanın alerjik olduğu maddeler farklı olabilmektedir. Örneğin; polenlere karşı alerjisi olan bir çocuk bahar aylarında öksürük ve nefes darlığı gibi alerjik astım atakları geçirebilir. Alerjik astım bulaşıcı mıdır sorusunda tam bu noktaya değinmek gerekiyor. Alerjik maddeler farklı bünyelerde farklı tepkilere yol açar. Yani alerjik astım bir başkasına bulaşmaz.

Alerjik astım çevresel kaynaklı oluşan öksürük ve nefes darlığı ataklarına neden olan bir sorundur. Alerjik astım sorunu olan birinin öksürükleri, atakları mikrobik kaynaklı değildir. Alerjik astıma neden olan alerjenler arasında toz, polen, küf gibi çevrede bulunan maddeler yer alır. Bu alerjen ağız ya da burun yolu ile bünyeye girdiğinde alerjik reaksiyonlara neden olur.

Alerjik Astım Tedavisi Var Mıdır?

Alerjik astım tedavisinde gelişmiş tıp çalışmaları alerji odaklı tedavi yöntemlerinin etkili olduğunu göstermektedir.  Alerjik astım çocuklarda ve yetişkinlerde özel alerji uzmanlarının teşhis ve tedavisi ile tedavi edilebilmektedir. Alerjik astım tedavisinde alerjik duruma karşı bağışıklık sağlayacak alerji aşısı tedavisi en etkili yöntemdir.

Alerjik astım tedavisinde gelişmiş ülkelerin kullandığı alerji uzmanlığı odaklı tedavi yöntemlerini Astım Merkezimizde sunuyoruz. İstanbul Alerji Kliniği olarak Avrupa’da uygulanan gelişmiş alerji tedavilerini sunan modern tıp olanaklarıyla hizmet veriyoruz. Alerjik astım nasıl tedavi edilir alerjik astım bulaşıcı mıdır gibi sorularda her zaman sitemizden yardım alabilirsiniz.

Alerjik Astım Modern Tedavi Uygulamaları

Özellikle çocuklarda çok sık görülen alerjik astım tedavisinde hastalığı baskılayan, atakları önleyen ama ortadan kaldırmayan ilaç tedavileri geride kalmıştır. Modern tıp alerjik astım tedavisinde alerjik reaksiyona neden olan durumlarda alerjiye karşı bağışıklı kazandıran aşı tedavilerini kullanmaktadır. Astım merkezimizde çocuk alerji ve astım uzmanları çocuklarda yaşanan alerjik astım sorunlarına modern tıp yöntemleri ile tedavi uygulamaktadır.

Alerjik astımda modern tıp ışığında gelişmiş tedavi yöntemlerini uygulayan Astım Merkezimizde alerjik astım tedavisinde özel aşı uygulamaları kullanılmaktadır. Alerjik astım bulaşıcı mıdır sorusunun cevabı hayır olmalıdır ve alerjik astım mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Alerjik astımı tetikleyen alerjen durumların teşhis ve tedavisi Astım merkezimizde modern tıp yöntemleri ile yapılmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir