Alerjik Astım Bitkisel Tedavi

Alerjik Astım Bitkisel Tedavi

Alerjik Astım Bitkisel Tedavi

Alerjik astım; Solunum yollarının mikrop ve toksik maddelere göstermiş olduğu aşırı ve kronikleşen iltihaplı reaksiyonlarına denir. Alerjik astım rahatsızlığı birçok insan da görülmektedir. Alerjinin son zamanlar da bu kadar çok artmasının sebebi gıda maddelerinin hibrit tohum kullanarak yetiştirilmesidir. Belirtiler astım belirtilerine benzediği için karıştırmamak gerekir. Aksi halde hastaya gereksiz ilaç yüklemesi yapılmış olur. Nedenleri tam olarak bilinmemekle birlikte vücudun hangi maddelere duyarlılık gösterdiği de kesin olarak bilinemez. Solunum yollarının duyarlılığının artmasıyla bronşlarınızda hassasiyet başlar ve bronşlar da iltihaplanma görülür. Alerjik astımın daha büyük hastalıklara yol açmaması için en kısa sürede tedavi edilerek kontrol altına alınması gerekir. Doktor kontrolün de gerek ilaç gerekse bitkisel yollarla tedavi edebilirsiniz.

Alerji Astım Belirtileri Nelerdir?

  • Hava yolu obstrüksiyonu
  • Gözlerde kaşıntı, yanma, sulanma
  • Sabaha karşı nefes darlığı
  • Özellikle gece artan öksürük nöbetleri ve tıkanmalar
  • Bronşların iltihaplanmasına bağlı göğüste baskı hissi
  • Göğüste geçmeyen hırıltılar
  • Uzun süren burun akıntısı ve balgam

Alerjik Astıma Bitkisel Tedavi Önerileri

Alerjik astım bitkisel tedavi, ilaç tedavisi ya da zamanla kendiliğinden geçmektedir. Kendiliğinden geçmeyen alerjik astımın ilaç kullanmadan bitkisel yollarla tedavi edilmesi de mümkündür. Bitkisel tedavi önerisin de bulunacak olursak; zencefil ve balın faydalı olabileceğine dair bilimsel veriler mevcuttur.

Zencefil ve bal karışımı alerjik öksürüğünüz başladığında içerek öksürüğün şiddetini azaltabilirsiniz. Isırgan otu alerjik astımı olanlar için oldukça faydalıdır. Isırgan otu çayını demleyerek her gün içebilirsiniz. Bitkisel yollar ile tedavi edilebilecek şekilde olan alerjik hastalığınızı doktorunuza danışarak önermiş olduğumuz bitkisel yöntemlerle tedavi edebilir veya semptomların yavaşlamasını sağlayabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir