alerjik astım ateş yapar mı

Alerjik Astım Ateş Yapar Mı?

Alerjik astımın en belirgin özelliği öksürük ve nefes darlığı olsa da bazı durumlarda alerjik astım ateş yapar mı sorusu da doğru bir sorudur. Çünkü alerjik astım solunum yollarında enfeksiyona eğilim yaratır. Enfeksiyon gelişmişse ateş yapabilir. Yaşanan alerjik durum boğazda tahriş ve enfeksiyona neden olarak ateşin çıkmasına neden olabilir.

Alerjik astımda toz gibi havada bulunan alerjen maddelere karşı olan alerjik hassasiyet boğazda tahrişe ve faranjit oluşumuna neden olabilmektedir. Bebeklerde ve çocuklarda alerjik astım kaynaklı ateşin yükselmesi daha sık görülen bir durumdur. Alerjik astım kaynaklı yaşanan öksürük bebeklerde daha kolay ateş yapar. Alerjik astımda öksürük, ateş ve nefes daralması gibi sorunlardan kurtulmanın yolu doğru tedavidir.

Alerjik Astımda Ateş Nasıl Geçer?

Alerjik astım ataklarında yaşanan öksürük, ateş ve nefes daralması gibi sorunlar tekrar eden sorunlardır. Geçici olarak bu sorunların baskılanması ya da o anlık geçmesi faydalı değildir. Alerjik astım ateş yapar mı sorusu özellikle bebeklerde ve çocuklarda önemli bir sorudur.

Bebek ve çocuklarda yaşanan alerjik astım kaynaklı ateş ve öksürük sorunlarının geçmesi için Çocuk Alerji, İmmünoloji ve Astım Uzmanı tarafından alerjiye yönelik gelişmiş tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Astım merkezimizde uzmanlarımız alerjik astım alanında en etkili yöntem olan özel aşı tedavisini uygulamaktadır. Yetişinler için alerji ve astım uzmanlarımız atakları geçici önleyen tedaviler değil alerjin uzun süre ortadan kalkacağı tedaviler uygulamaktadır.

Bebeklerde Ve Çocuklarda Alerji Kaynaklı Ateş

Bebeklerin ve çocukların bünyesi daha savunmasız olduğundan alerji durumunda ateşlerinin çıkması sık görülen bir durumdur. Ancak alerji kaynaklı ateş çoğu zaman hastalıklardan kaynaklanan ateşle karıştırılır ve yanlış ilaç tedavisi uygulanabilir. Sık tekrarlanan öksürük ve nefes darlığı ile oluşan ateş enfeksiyon kaynaklı olabilir. Alerjik astım ateş yapar mı sorusuna hemen ateş yapmaz ancak tekrar eden öksürükle üzerine enfeksiyon eklenirse, zatürre, sinüzit ve boğaz enfeksiyonu gelişirse ateş yapar diye cevap vermek mümkündür. Alerjik çocuklarda alerjik nezleye bağlı burun tıkanıklığı spnucu zatürre, alerjik astımda bronşların daralmasıyla balgamın çıkmaması ve üzerine mikropların eklenmesiyle zatürre gelişmesi, burnun tıkalı olması nedeniyle ağzın açık kalması sonucu boğaz enfeksiyonu gelişmesi sonucu ateş görülebilir.

Alerji hemen ateş çıkmasına sebep olmaz. Alerji kaynaklı solunum yollarında enfeksiyon gelişmesiyle ateş sorunu ortaya çıkar. Öksürük ve ateş sorunlarının alerji kaynaklı olup olmadığı alerji uzmanları tarafından anlaşılır ve tedavi edilir. Astım merkezimizde alerji kaynaklı sorunlar teşhis edilerek kalıcı çözümler için tedavi uygulanır.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir