Alerjik Astım Aşısı

 

 

Çocuklarda en fazla görülen alerjik rahatsızlıkların başında alerjik astım gelmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün de önerisi ile bu rahatsızlık için en etkili yol alerjik astım aşısı olmaktadır. Çocukların günlük hayatını zorlaştıran, gece uyumalarını zorlaştıran ve hırıltılı uyumaya sebep olan bu rahatsızlıktan en iyi şekilde kurtulmak için aşı en kalıcı yol olmaktadır. Hastalığı tam olarak ortadan kaldırmasa bile görülme sıklığını ve kişiyi rahatsız etme sıklığını minimum düzeye indirerek hastalığın seyrini değiştirecektir. Yetişkin yaşlarda da uygulanabilen bu tedavi yöntem en etkili tek yöntem olması itibari ile 5 yaşından büyük olan çocuklara yapılabilir.

Alerjik Astım Aşısının İçeriği Nedir?

Alerjik astım aşısı nasıl yapılır merak edenler için kısaca açıklamak gerekirse; bu alerjinin oluşmasında etkili olan alerjenlerin yüksek dozda hastanın vücuduna enjekte edilmesidir. Uzman alerji doktorlarımız bu noktada her hastaya aynı dozda yüksek dozda alerjen enjekte etmezler. Öncelikle birtakım testlerin yapılması şarttır. Ardından test sonucu uygun alerjen dozu ve yoğunlaşma seviyesi hesaplanır ve ardından hastaya deri altından bu alerjenler enjekte edilirler. Önemle dikkat edilmesi gereken nokta ise bu tedaviyi mutlaka alerji uzmanlarının yapması gerektiğidir. Bu nedenle gerekli eğitimleri almış ve alerji uzmanı olan uzman hekimlerimiz bu noktada alerji aşılarını yapmaktadır.

Alerjik Astım Aşısı Nereden Yapılır?

Alerjik astım aşısı tedavisinde alerjenler iki yol ile vücuda enjekte edilmektedir. Bunlardan birincisi deri altı enjeksiyonu iken ikincisi de dilaltı enjeksiyonu olmaktadır. Hastanın fikri alındıktan ve test sonuçları yapıldıktan sonra en uygun olan çözümü hekimlerimiz sizlere uygulayacaklardır. Bu noktada özenli olan doktorlarımız, tüm teknolojik donanımlara ve laboratuvar ortamına sahip olduklarından dolayı en doğru, yanılgı payı olmayan ve hastalığın seyrini büyük ölçüde değiştirecek tedaviyi uygulayabilmektedirler.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir