Alerji Uzmanı Ne İş Yapar

Alerji Uzmanı Ne İş Yapar

Alerji hastalıkları üzerine uzmanlığını tamamlamış olan hekimler, alerji uzmanı ismiyle anılır. Alerji uzmanı ne iş yapar sorusunun cevabı ise en basit anlamıyla şu şekilde: Yetişkinlerde ve çocuklarda oluşan alerji temelli rahatsızlıkların giderilmesini sağlar. Genetik olarak aktarılan hastalıklar olabileceği gibi hava kirliliği gibi etmenlerden dolayı ortaya çıkan alerji hastalıkları da söz konusudur. Bu tarz hastalıklar adına danışılabilen ancak doğumdan 18 yaşına kadarki hastalara bakan uzmanlar ise çocuk immünoloji ve alerji hastalıkları dalında değerlendirilir.

Alerji hastalıkları, farklı türlere ayrılır. Besin alerjisi, ilaç alerjisi ve astım, bunlardan sadece birkaç tanesidir. Her hastalık için olduğu gibi alerji temelli rahatsızlıklar adına da teşhis ve tedavi aşamaları büyük oranda önemlidir. Hastalığın ilerlememesi açısından dahi bir an önce teşhisin konulup, tedavi aşamasına geçilmesi gerekir.

Alerji uzmanı ve tedavi

Eğer alerji hastalıklarından herhangi birine ait belirtiler görüyorsanız uzman bir hekime danışmalısınız. İstanbul alerji merkezi olarak uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Profesyonel doktorlarımız neticesinde hem çocuğunuz hem de kendiniz için sağlık desteği edinebilirsiniz. Böylelikle alerji hastalıklarından minimum oranda etkilenmeniz ve alerji uzmanı ne iş yapar gibi kafanızda oluşan soruları gidermeniz mümkün.

Tedavi aşaması, ilaç desteği ve diyet gibi faktörler ile gerçekleşir. Özellikle besin alerjisine sahip olan küçük yaştaki hastanın belirli besinden uzak durması gerekir. Ayrıca hafif olarak nitelendirilen etkilerden korunması için de belli başlı ilaç grubuna başvurmak mümkün. Yetişkinlerde de yine benzer bir durum söz konusudur. Ancak uzman hekimin görüşü ve kararı esas etkili olan noktadır.

Alerji hastalıklarında belirtiler

Alerji türüne göre belirtiler değişiklik gösterebilir. Besin alerjisine sahip olan bir hastada kızarıklık, kabızlık, hırıltı ve nefes almada zorluk gibi belirtilere rastlanabilir. Kurdeşen rahatsızlığında ise kaşıntı ve kızarıklık birlikte görülebilir.

Alerji uzmanı ne iş yapar gibi soruların yanı sıra alerji hastalıklarına dair merak ettiğiniz noktaları bize iletişim bölümü üzerinden sorabilirsiniz. Ayrıca internet sayfamızda yer alan online işlemler sekmesi üzerinden uzman hekimlerimiz adına randevu almanız da mümkün.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir