Alerji uzmanı doktor

Alerji Uzmanı Doktor

Çoğalan alerji temelli hastalıklardan kurtulmak ve gereken tedavi aşamasına geçmek için alerji uzmanı doktor tarafından muayene edilmek gerekir. Bunun sonucunda uzman hekim, gerekli gördüğü testleri hastaya uygulayarak teşhis ve tedavi sürecinin başlamasını sağlar. Bu çerçevede iyi bir doktora danışmanız, sağlığınıza çok daha etkili bir biçimde ulaşmanızı sağlayacaktır. Nitekim besin alerjisi ve astım gibi konular, ani ölümlere kadar varan kötü sonuçlar doğurabildiğinden dolayı süreçte dikkatli olmalısınız.

Alerji Uzmanı Doktor Desteği

Hava kirliliği ve polenler ile birlikte ortaya çıkabilen alerjiler, aynı zamanda genetik olarak da çocuğa tanışabilir. Özellikle besin alerjisi, astım, egzama, ilaç alerjisi ve alerjik rinit gibi rahatsızlıklara son yıllarda hem çocuklarda hem de yetişkinlerde epey sık rastlanmaktadır. Tıp dünyasındaki gelişmeler neticesinde söz konusu rahatsızlıklardan etkilenmeyerek hayat sürdürmek mümkündür.

Alerji temelli hastalıklarda hastalığın tanısı kadar doktor seçimi de elbette önemlidir. İstanbul alerji merkezi olarak sağlıklı günler geçirmeniz için çalışıyor ve bu çerçevede uzman kadromuz ile sizlere hizmet veriyoruz. Bünyemizde faaliyet gösteren doktorlarımızdan Prof. Dr. Ahmet Akçay, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup, yine aynı üniversite içerisinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları üzerine ihtisas yapmıştır. Sonrasında Çocuk Alerji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları üzerine ihtisas yapmıştır.

Alerji uzmanı doktor kadromuz içerisinde bulunan bir diğer deneyimli isim Prof. Dr. Dost Zeybek, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup, ihtisasını Dr. Sami Ulus Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Prof. Dr. Dost Zeybek, bunların yanı sıra şimdilerde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalı üzerinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Prof. Dr. Dost Zeyrek çocuk Alerji ve Çocuk Göğüz Hastalıkları branşlarında üst ihtisas yapmıştır.

Yetişkin Alerji Uzmanı kadrosunda Yardımcı Doçent Dr. Ramazan Ersoy İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç hastalıkları uzmanı ve arkasından Çocuk Alerji üst ihtisası yapan doktorlarımızdandır.

Hastalığınızı Hafife Almayın

Genellikle pek çok kişi, vücutta oluşabilen kızarıklıklara gereken önemi vermez. Oysaki bu kızarıklıklar, egzama hastalığının habercisi olabilir. Aynı şekilde belirli sürelerde hazımsızlık yaşıyorsanız gıda intoleransına sahip olabilirsiniz. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurmanız, alerji hastalıkları içerisinde önem arz eder.

Eğer alerjik bir reaksiyon gösterdiğinizi düşünüyorsanız alerji uzmanı doktor kadromuza başvurarak profesyonel bir isme danışabilirsiniz. İstanbul alerji merkezi olarak en iyi hizmeti almanız ve sağlıklı günler geçirmeniz için buradayız. Hemen randevu almak için online işlemler sekmesinden faydalanabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir