ahmet akcay alerji uzmanı

Ahmet Akçay Alerji Uzmanı

ahmet akcay alerji uzmanı

Çocukluk döneminde pek çok unsura bağlı olarak alerjik hastalıklar ve göğüs hastalıkları meydana gelebiliyor. Zamanında bir uzmana başvurularak önlem alındığı takdirde erken teşhisle hastalıkların ilerlemesi önlenebiliyor ve çocuklar daha konforlu bir yaşam sürmeye devam edebiliyor. Kliniğimizde çocuklarda görülen alerjik hastalıkların tedavisinde Ahmet Akçay alerji uzmanı olarak hastalarımıza hizmet veriyor.

Alerjik Astım ve Ahmet Akçay Alerji Uzmanı

Çocukluk döneminde karşılaşılabilen alerjik hastalıklar arasında en fazla korkulanlardan bir tanesi alerjik astım. Sık öksürük başta olmak üzere, göğüs ağrısı ve nefes sıkışması ile kendini gösteren bu hastalık aynı zamanda egzersiz yapıldığında ya da oyun oynandığında belirtilerin yoğunlaşmasına ve akciğerde hırıltı gözlenmesine neden olabiliyor. Bu belirtiler başka hastalıkların işareti de olabileceğinden alerjik astım teşhisi konulmadan önce bir uzman tarafından dikkatli bir değerlendirme yapılması gerekiyor. Çocuğunuzda bu tip belirtiler gözlemliyorsanız Nişantaşı Şubemizde görevli Prof. Dr. Ahmet Akçay alerji uzmanı ve aynı zamanda astım uzmanı olarak teşhis ve tedavi için başvurabileceğiniz güvenilir bir uzman olacaktır.

Astımın Teşhis Edilmesi ve Ahmet Akçay Alerji Uzmanı

Ahmet Akçay alerji uzmanı ve astım konusunda uzmanlığı bulunan bir hekim olarak yukarıda sayılan belirtileri yaşayan çocuğunuza astım teşhisi konulması için gerekli tetkiklerin yapılmasını sağlamak adına başvurabileceğiniz bir hekimimizdir. Zira belirtiler tek başına astım tehisi konulması için yeterli değil ve muayene bulgularının da değerlendirmede esas alınması gerekiyor. Muayene bulgularında anormal bir durum gözlenmeyebilir. Burada da devreye tetkikler giriyor. Alerji testi başta olmak üzere, solunum fonksiyon testi yapılarak alerjik astımın varlığı sorgulanıyor. Ayrıca kan tetkiklerine bakılarak, ter testi yapılarak ve akciğer filmi çekilerek de muayene bulguları destekleniyor. Bunlardan hangilerinin gerekli olduğu uzman hekim tarafından belirleniyor.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yazmak istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir